Karavanınızda seyahat etmek, özgürlük ve macera dolu bir yaşam tarzını temsil ederken, bağlantıda kalmak da önemlidir. İnternete bağlı kalmak; sevdiklerinizle iletişim kurarken, sosyal medyada gezinirken, yol tarifi alırken, keyifle bir dizi, film veya maç izlerken ya da acil durumlar gibi bir çok konuda olmazsa olmaz. İşte karavanınızda internete bağlanmanın farklı yolları:

Karavanlar İçin İnternet Çözümleri

Öncelikle hangi güç kaynağını kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bu doğrultuda 220V ya da 12V arasında seçim yapabilirsiniz. Sonrasında aşağıda paylaştığımız çeşitli markaların paket fiyatlarına ve operatörlerin çekim güçlerine odaklanarak seçiminizi bu doğrultuda yapmalısınız.

Turkcell Mobil Wifi İnternet Kampanyası

İhtiyacınıza uygun internet paketlerinden dilediğiniz paketi seçerek bilgisayarınızı Turkcell Mobil Wifi İnternet aracılığıyla kolayca internete bağlayabilirsiniz.

Turkcell Mobil Wifi kampanyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Neta İnternet Anteni

NETA MIFI (GSM Wifi), hızlı internet bağlantısı sağlayan entegre bir sistemdir. Özellikle motokaravanlar, çekme karavanlar ve kampçılar için geliştirilmiştir. Güvenilir ve geniş bir kapsama alanı için özel GSM ve WiFi antenlerine sahiptir. Özel tasarım kapağın içerisinde aracın üzerine monte edilmiş olan sistem, daha iyi sinyal alımı sağlar. Sistemin çalışması için sadece güç kablosu gereklidir.

NETA MiFi, 3G/4G ağına bağlanır ve kablosuz bağlantı noktası oluşturarak aynı anda birden fazla kullanıcıya internet erişimi sağlar. Akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar zayıf sinyal koşullarında bile internete erişebilirler. Wifi güçlendirici seçeneği ile, harici zayıf wifi ağına bağlanılarak kablosuz bağlantı noktası oluşturulabilir.

NETA Mifi ürün özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Turkcell Superbox: Altyapısız Taşınabilir İnternet

Elektrik prizi olan her yere taşınabilen Superbox’ınızı karavanınızda, evinizde veya yazlık evlerinizde de kullanabilirsiniz. Kablodan bağımsız olarak 4.5G teknolojisi ile havadan internet sağlayan Superbox, Türkiye’nin her yerinde fiber hızında internet sunuyor.

Turkcell Superbox kampanyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Veri Paylaşımı

Mobil veri paylaşımıyla cep telefonunuzdaki interneti diğer cihazlara da aktarabilirsiniz. (TV, tablet veya bilgisayarınızı kolayca internete bağlayabilirsiniz.) Ancak bu işlemi yaparken internet paketinizin yeterli olmasına dikkat etmelisiniz, aksi takdirde paket aşım durumunda ek maliyetlerle karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla kullanımlarınızı ölçülü ve dikkatli bir şekilde yapmanız önemlidir.

İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Android cihazlarda internet aktarma işlemi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Telefonunuzdaki ayarlar kısmına girin.
  • Bağlantılar menüsüne tıklayın.
  • Mobil erişim noktası ve internet paylaşımı seçeneğine tıklayın.
  • Mobil erişim noktasını açın.
  • Bağlanacağınız cihazlarla bu ağa bağlanın.

iOS işletim sistemli telefonlarda, yani iPhone telefonlarda internet paylaşımı yapmak için gerekli olan adımlar şunlardır:

  • Cihazınızda ayarlar kısmına girin.
  • Hücresel ağ menüsüne girin.
  • Kişisel erişim noktası veya ayarlar seçeneğine dokunun.
  • Diğerleri katılabilsin seçeneğini açın.
  • Bağlanacağınız cihazlarla bu ağa bağlanın.

İnternet Sinyal Güçlendiricileri

Siyah güçlendirici cihazlar, ana cihazdan gelen Wi-Fi sinyallerini, sinyallerin ulaşmadığı alanlara uzatmayı sağlar. Böylece zayıf sinyal, cihaz sayesinde daha güçlü hale gelmiş olur. Bağlantı kalitesini artırmayı amaçlayan bu cihazlar oldukça pratik bir kuruluma sahiptir.

0 YorumlarYorumları Kapat

Bir yorum bırak