Demircili, Urla’nın en gözde koylarından biri. İzmir merkezine ortalama 60-85 kilometre mesafede bulunuyor, yani hızınıza bağlı olarak yaklaşık bir saatlik bir yolculukla bu enfes koya ulaşabilirsiniz. (Koya varmadan hemen önce yollar biraz bozuk, yaklaşık 5 dakika engebeli ve yer yer çukurlar olan bir yoldan bahsediyoruz.)

Bu şahane koy, genellikle karavan ve çadır kampçılarının tercih ettiği bir nokta. Denizi oldukça temiz ancak girişi taşlık olduğundan denize gireceklerin dikkatli olması gerekiyor. (Yanınızda deniz ayakkabısı getirmenizde fayda var.) Denizin içerisinde çok az yürüdükten sonra zemin kumsallaşıyor. Her ne kadar alanda market bulunmasa da, Demircili merkezine yakın ve yol üzerinde bakkal ve market mevcut. (Koya gelmeden önce alışverişinizi yapmanızı tavsiye ediyoruz.) Ancak, mangal yaparken rüzgarı hesaba katmak ve yerde ateş yakmamak önemli. (Geçen sene sırf bu yüzden bu alanda yangın çıktı.) Bu sebeple bu sene alanda mangal yakmak yasaklanabilir.

Karavan ya da çadır kampı yapacaklar için uygun ancak altyapı eksikliğide söz konusu. Temizlik ve altyapı eksikliği nedeniyle bazı zorluklar yaşanabilir. Ayrıca, gece konaklamak isteyenler için güvenlik sorunu yoktur, ancak etrafta biraz gürültü olabilir. (İnsanlar eğleniyor, sizde katılın.)

Özetle, Demircili Koyu, doğal güzelliği ve sakin ortamıyla keşfedilmeye değer bir nokta, ancak altyapı eksiklikleri ve kalabalıklaşma gibi konular göz önünde bulundurulmalıdır. (Daha sakin ay ve günlerde gitmenizi öneririz.) Keyifli kamplar!

3 YorumlarYorumları Kapat

3 Yorumlar

 • Buse Alkaç
  Yayınlandı 1 Nisan 2024 şurada 21:56 0Likes

  Sahil kısmı genel olarak taşlık. Kamp için koyun hemen yukarısında bulunan ağaçlık tarafı öneririm. Bu alan hem gölgelik hemde zemini çadır için uygun. Bu koyda hem karavan kampı hemde çadır kampı deneyimledim. Karavan kampı için koy içi daha uygun. Mümkünse karavanlarınızı teknelerin olduğu tarafa konumlandırın. Bu şekilde halkta diğer tarafta plajı özgürce kullanabilir. Denizi sığ ve girişi taşlık ama sonrasında kumsal bir zemin var. Bu yüzden deniz ayakkabısı kullanabilirsiniz. Bu kadar temiz bir deniz gördüğümü hatırlamıyorum. İzmir’de kamp yeri arıyorsanız bu koyu mutlaka rotanıza eklemelisiniz.

 • Duru Gürel
  Yayınlandı 1 Nisan 2024 şurada 22:05 0Likes

  Karavan tatili için çok uygun ender koylardan. Yolu biraz bozuk ama buna kesinlikle değer.

 • Yusuf Buğra
  Yayınlandı 1 Nisan 2024 şurada 22:11 0Likes

  Karavan tatili için çok uygun. Karavan kamp yeri için ideal. Her iki tarafında da denizi görüyor. Denizi çok güzel. Yanınızda deniz ayakkabısı getirmeniz de fayda var. İlk girişleri biraz taşlık sonrasında kum.

Bir yorum bırak