Garip Adası, Dikili’nin Bademli Köyü’ne bağlı, adeta cennet bir ada! İşte Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinden biri olan bu adada geçireceğiniz unutulmaz bir gün için ipuçları ve deneyimler…

Garip Adası’na Ulaşım ve İlk İzlenim
Garip Adası Bademli Dikili

Garip Adası’na ulaşım oldukça kolay. İlk adım, Bademli Köyü’ne varmak. Köydeki iskeleye geldiğinizde sizi turkuaz renkte berrak bir deniz ve muhteşem bir manzara karşılıyor olacak. İskeleden kalkan balıkçı tekneleri, adaya ulaşmanız için sizi bekliyor olacak. Tekneler genellikle 6 kişilik, adaya gidiş dönüş için bu teknelerden fiyat alabilirsiniz. Unutmayın, pazarlık yapmakta fayda var!

Garip Adası’nın en büyük özelliği muhteşem doğası ve berrak denizi. Sanki bir masal diyarından fırlamış gibi, adaya vardığınızda sizi turkuazın en güzel tonları ve ince kumlar karşılıyor. Burada kamp yapmak ve ateş yakmak yasak. Kamp yapmak ya da gecelemek istiyorsanız çevre koyları değerlendirmelisiniz: Pissa Koyu ve Korsan Koyu bu bölgede kamp yapmak için en ideal iki seçenek.

Pratik Bilgiler
  • Ada üzerinde konaklama ve yeme içme için herhangi bir tesis bulunmuyor. (Hazırlıklı gitmekte fayda var.)
  • Tekneyle gidip gelme esnekliği sunan bu adada, istediğiniz saatte dönüş yapabileceğinizi unutmayın.
  • Ada sakinlerinden serbest gezen atlar ve kedilerle tanışabilirsiniz. Ancak doğanın ve hayvanların huzurunu bozmamak için çevreye duyarlı olun.
  • Adanın suyu oldukça temiz ve berrak ancak rüzgarlı havalarda deniz keyfiniz biraz bozulabilir. Bu yüzden hava durumunu da göz önünde bulundurun.
  • Çevreyi korumak adına lütfen çöplerinizi yanınıza almayı ihmal etmeyin. Doğanın güzelliğini korumak hepimizin görevidir.

Dönüş saatinizi tekne kaptanına bildirmeyi ve iletişim bilgilerini almayı lütfen unutmayın. #doğayaçöpünüdeğilsevginibırak

0 YorumlarYorumları Kapat

Bir yorum bırak