Gezerek Nasıl Para Kazanılır? #Trick

Son zamanlarda oldukça sık olarak duyduğumuz “Gezerek Nasıl Para Kazanılır?” konusunu ele aldık. Gezerek para kazanmak mümkün mü? Gezerek nasıl para kazanılır? Tüm bu soruların cevabını yazımızda paylaşacağız.

Gezerek Nasıl Para Kazanılır?

Gezerek para kazanmak istiyorsanız bunun için bir çok alternatif mevcut. İlk olarak YouTube üzerinden nasıl gezerek para kazanabilirsiniz? Birlikte inceleyelim.

YouTube Üzerinden Gezerek Para Kazanmak

YouTube üzerinden gezerek para kazanmak için gezdiğiniz yerleri çekmeniz ve YouTube üzerinden paylaşmanız yeterlidir. Yayınladığınız videolar izlendikçe, videolarınızda yer alan reklamlara tıklandıkça para kazanabilirsiniz.

Tabi YouTube’a yüklenen her video çok fazla izlenmiyor. Bu yüzden videolarınızda farkındalık yaratmalısınız. Pozitif veya komik bir çizginiz olabilir yada daha detaylı anlatımlara yer verebilirsiniz, karar sizin.

Eğer YouTube üzerinden gezerek para kazanmak istiyorsanız, YouTube kanalınızı sosyal medya paylaşımlarınızla desteklemenizi şiddetle öneririz.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak

Gezerek para kazanmak için bir başka yol ise blog üzerinden para kazanmak. Gezdiğiniz yerleri metinlere dökün, fotoğraf ve videolarla bloğunuzu zenginleştirin. Yazılarınız okundukça, sayfanızda yer verdiğiniz reklamlara tıklandıkça para kazanabilirsiniz.

Bunun için blogger.com adresinden bir blog açarak işe başlayabilirsiniz. Bir kaç özgün makale girdikten sonra Google Adsense programına başvurabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sponsor

Sponsor gezerek para kazanmak

Seyahat acenteleri, turizm, outdoor markaları veya seyahat platformlarından sponsorluk alabilirsiniz. Bloğunuzda veya sosyal medya hesaplarınızda ilgili marka ürünleriyle paylaşım yapabilir seyahatiniz için bütçe oluşturabilirsiniz.

2 Comments

  1. dogan turan Reply

    Gezerken para kazanmanın en iyi yolunu galiba bu sefer buldum. Glocalzone! Glocalzone ile yurt dışından talep edilen ürünleri alıp getiriyorum. Ortalama ürün başına $50-$100 arası kazanç sağlıyorum. Tamamen legal ürünler, ağırlıklı olarak teknolojik ürünler getirdim.

  2. dogan turan Reply

    Seyahat ederken para kazanmanın bir çok yolu var, denedim ve gördüm. Son zamanlarda en sevdiğim yol Glocalzone kullanmak oldu. Gezdiğim yerlerden ürün talep eden insanlar için ürün getirip, komisyon üzerinden para kazanıyorum. Daha evvel yazı yazmak, fotoğraf çekmek gibi gelir kalemlerim de olmuştu ama efor-kazanç düşününce en iyi yol Glocalzone oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir