Motokaravan Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Motokaravan almadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Motokaravan alırken dikkat edilmesi gerekenler.

Motokaravan almadan önce çekme karavan gibi bir binek arabaya ihtiyacınız yok. En fazla arkaya bir bisiklet monte edilebilir. 🙂 (Doğa turları, market ihtiyaçları vb.)

Nostalji

Nostalji

Motokaravanda kampınız, kontağı çevirir çevirmez başlar. Kontağı çevirmeden önce tüm eşyalarınızı sabitlediğinizden emin olun. Unutsanız dahi karavanınız ilk kavşakta size hatırlatacaktır.

Motokaravanda en önemli noktalardan bir tanesi çekme karavanda da olduğu gibi ağırlık ve ağırlık dengesi. Karavan mobilyaları ve diğer araç gereçler ne kadar hafif olursa o kadar iyi diyebiliriz. Bu ufak detay size yokuşlarda çekiş gücü ve yakıt tasarrufu olarak geri dönecektir.

Motokaravan Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Motokaravan Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Motokaravanın en büyük artılarından bir tanesi de soğuk içeceklerinizi, yemeklerinizi buzdolabından hemen çıkartıp tüketebilirsiniz. Çekme karavana karşı kazanılmış bir zafer daha diyebiliriz. 🙂 Tuvalet ihtiyaclarınızı da aynı şekilde giderebilirsiniz.

Motokaravanda çekme karavan gibi 80km/saat zorunluluğu yok. Yol kurallarına göre hızınızı düşürebilir yada arttırabilirsiniz. Eğer büyük araç tecrübeniz varsa motokaravanda rahat edersiniz. Motokaravan alana dek binek araç kullandıysanız ve motokaravan almayı düşünüyorsanız dönüşlerde biraz zorlanabilirsiniz.

Çünkü herşey buna değer...

Çünkü herşey buna değer…

Motokaravan vergilerinden bahsetmeden de olmaz.

Motokaravan Yıllık Vergileri

Yaş Aralığı: 1/6 Yaş
Motor Gücü: 0-1900 1035 TL
1901-25000 1565 TL

Yaş Aralığı:
7/15 Yaş
Motor Gücü: 0-1900 646 TL
1901-25000 1035 TL

Yaş Aralığı:
16/99 Yaş
Motor Gücü: 0-1900 385 TL
1901-25000 646 TL

Güncellenmesi gereken içeriği, görüş ve yorumlarınızı lütfen yorum olarak bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir