Karavanda Bulunması Gereken Donanımlar

Bir karavan sahibi olmaya hazırsınız ama karavanınızda yer alacak donanımlar hakkında bilgi edinmeye nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Cevabınız evetse, bu yazımız tam size göre.

Karavanda Bulunması Gereken Donanımlar

Yenilenebilir Enerji

Karavan Güneş Enerjisi

Karavan Güneş Enerjisi

Akü şarj cihazları ve güneş enerji paneli doğada kaldığınız süreyi uzatmanıza destek olacak yardımcılardır. Karavan için elektrik ve su her şey demektir ve yenilenebilir kaynaklar aracılığıyla enerji kazanmanız, nihayetinde aracınızın içindeki konforu sağlayacaktır. Güneş enerjisi panelleri, güneş yardımıyla belki sıcak su ihtiyacınızı, belki de elektrikli aletlerinizin şarjını karşılayacak; her açıdan He—man gibi, gününüzün kahramanı olacak.

Linetech 80 Ah 12 Volt Akü Şarj Cihazı
Solar Enerji Güneş Enerjili Karavan Sistemi
Sunpower 360W Maxeon Hücreli Amerikan Marin Karavan Güneş Paneli

Buzdolabı & Isıtıcılar

Karavan Buzdolabı

Karavan Buzdolabı

Sıcak havalarda serinlemenize, soğuklarda ısınmanıza yardımcı küçük dostlar, karavanınızın havalı kahramanlarıdır. Aynı zamanda yiyeceklerinizi muhafaza etmek, sıcak su ihtiyacını karşılamak için buzdolabı ve su ısıtıcısı da listenizde mutlaka yer almalı. Isıtıcıların içindeki güvenlik sensörleri sizi yakıt veya elektrik kaynaklı kazalardan koruyacaktır. İhtiyaçlarınıza ve karavanınızın büyüklüğüne göre çok sayıda farklı modele ve bütçenize uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz. Buzdolabınızı seçerken de özellikle karavanlar için üretilen modelleri tercih etmeye özen gösterin.

Dai Ortam Isıtıcı
Dometic Su Isıtıcı
Dometic Buzdolabı
Aventa Comfort Klima

Karavan Tenteleri

Karavan Tentesi

Karavan Tentesi

Manuel ve otomatik olarak ikiye ayrılan karavan tenteleri sayesinde, güneşten uzakta kuracağınız küçük krallığınızda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Farklı ebatlarda, kaset tipi, çatı tipi, torba tipi olmak üzere çeşitli alternatifler arasından seçiminizi yaparken; yabancı markalarda “kaliteden ödün vermem” diyenlerdenseniz size Thule ürünlerini tercih etmenizi önerebiliriz. Yabancı üreticilerin yanı sıra, yerli üreticiler içinde de kendini kanıtlamış pek çok markanın bulunduğunu da bilmenizde fayda var.

Thule Omnistor Karavan Tentesi
Campasist Havalı Karavan Tentesi
Mekik Motors Yan Tente

İlginizi çekebilir:

Aracınıza En Uygun Karavan Tenteleri: Karavan Tente Fiyatları

Karavan Tuvaleti & Hijyen Gereçleri

Karavan Tuvaleti

Karavan Tuvaleti

Karavanınızın içinde bir tuvalet kabini bulunmuyorsa, portatif tuvaletler bu soruna en iyi çözüm olacaktır. Portatif tuvaletleri hijyenik bir şekilde, uygun malzemelerle, titizlikle kullandığınızda uzun yıllar dayanıklı olacaktır. Atık su tankları ve banyonun temizliği önemli konulardandır. Karavanlar için üretilen konsantre temizlik ürünleriyle temizlik konusunun üstesinden gelebilirsiniz. Unutmayın: maceracı, karavanından belli olur!

Porvetti Kasetli Karavan Tuvaleti
Dometic Kasetli ve Temiz Su Tanklı Karavan Tuvaleti
Thetford Tuvalet Kimyasalı
Thetford Karavan Banyo Temizleyici

Mutfak Ekipmanları

Karavan Mutfağı

Karavan Mutfağı

Yolculuk esnasında kırılmaması ve zarar görmemesi açısından tabak, bardak gibi mutfak gereçlerinizde plastik ve çelik ürünleri tercih edebilirsiniz. Mutfak gereçlerinizi sabitlemeniz de onları güvende tutacaktır. Minimal ve pragmatik seçimler yaparak mutfağınızı akıllıca yerleştirerek, kendinize bir hareket alanı oluşturabilirsiniz.

Fiamma Omni Stop Tabak Tutucu
Smev Paslanmaz Çelik Eviye
Dometic Smev 2 Gözlü Gazlı Ocak ve Eviye
Kovea Solo 2 Pişirme Seti
Stanley Klasik Vakumlu Paslanmaz Çelik Termos 1.9 LT

Bir karavanda bulunması gereken donanımlar, temelde bunlardan ibaret olsa da; uzatma kabloları, çakı, fener, çaydanlık, şemsiye, şezlong gibi ekipmanlarla bu listeyi genişletmek sizin elinizde. Bu yazımızda, karavan donanımları hakkında bilgi edindiğinize göre; yolculuğa çıkmadan önce karavanla seyahat etmenin 6 püf noktasını keşfetmenin tam sırası!

Yeni Başlayacaklar İçin Karavanla Seyahat Etmenin 6 Püf Noktası

Yolu cesaret olanın, yolculuğu aydınlık olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir