Karavan İnternet Sistemleri: Karavan İçin İnternet

Doğada olmayı her şeyden çok sevsek de, dünyadan kopmamak ve gelişmelerden haberdar olmak için bağlantıda kalmamız gerek. Yolculuk sırasında internet bağlantısı, hem işlerini dijitalde yürütenler hem de online olmayı sürdürmek isteyen tüm karavan severler için önem taşımakta. Karavanlarda altyapı bulunmadığı için bu ihtiyacı karşılamak ve altyapı gerektirmeyen limitsiz internet sağlayıcısı bulmak meşakkatli bir süreç.

Karavan İnternet Sistemleri: Karavan İçin İnternet

Karavan İçin İnternet

Karavan İçin İnternet

Karavanınızda kullanacağınız internet sağlayıcılarını araştırmadan önce hangi güç kaynağını kullanacağınıza karar verip, bu doğrultuda 220 V ya da 12 V çıkışlarından birine uyacak cihazı seçmelisiniz. Daha sonra çeşitli markaların paket fiyatlarına ve operatörlerinin çekim güçlerine odaklanarak araştırmanızı genişletebilirsiniz.

Karavanda internet sağlayıcıları kurulum açısından birbirlerinden farklılık göstermekte. İnternette saatlerini harcamayan bir kullanıcıysanız Turkcell VINN işinizi görecektir. Küçük yapısı ve zahmetsiz çalıştırılması da onu sevmeniz için iyi bir neden. Karavanlar için özel olarak üretilen, hızlı internet bağlantısı sağlayan entegre bir sistem olan NETA MIFI ise, aracınızın üzerine bağlanarak birden fazla kullanıcıya 4G internet çözümleri sunmasıyla dikkat çekiyor. NETA MIFI karavan internet antenlerine buradan ulaşabilirsiniz. Ülkemizde Balkan Telekom tarafından distribütörlüğü sağlanan Tooway ise karasal bağlantı ihtiyacı duymadan KA-SAT uydusu üzerinden internet sağlamakta. Aracın üzerine monte edilen bir çanak ve modem aracılığıyla internet hizmeti sunuyor. Tooway karavan uydu internet paketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yolculukta da Turkcell’den vazgeçmek istemeyen, hızlı ve limitsiz internete ihtiyacı olanlar da VINN yerine Turkcell Superbox’ı tercih edebilir. Superbox paketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yol boyu bağlantıda kalmanız ve yazılarımızı okumaya doğanın ev sahipliğinde devam etmeniz dileğiyle!

Yolu cesaret olanın, yolculuğu aydınlık olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir