Aracınıza En Uygun Karavan Tenteleri: Karavan Tente Fiyatları

Karavan tenteleri, çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda farklı seçeneklere sahiptir. Manuel karavan tenteleri ve otomatik karavan tenteleri olmak üzere ikiye ayrılan ürünlerde; motokaravan, çekme karavan gibi farklı karavan türlerine uyacak şekilde, farklı ölçülerde: kasetli, çatı tipi, torba tipi tenteler gibi alternatiflere rastlamak mümkün. Çeşitler arasında yer alan otomatik karavan tenteleri, kolay kurulumu nedeniyle konfor sağlaması açısından kişiler üzerinde pozitif bir etkiye sahip olsa da, karavan kullanıcıları tarafından manuel karavan tenteleri, otomatik tentelere kıyasla daha yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Karavan Tentesi

Karavan Tentesi

Farklı model ve markalara sahip araçların, motokaravana dönüştürülmesinin yanında; küçük gözyaşı römorkları, mini karavanlar, çekme karavanlar gibi karavanların çeşitlilik göstermesi nedeniyle kendi aracınız için en uygun karavan tentesini, verimli bir araştırmanın ardından bulabilir; güneşli veya yağmurlu havaların keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Tatilinizde uzun bir zaman dilimini karavanınızın dışında geçireceğiniz için tenteler size, 12-15 m2’lik bir gölge alanı sağlayacak ve değerlendirebileceğiniz yeni bir yaşam alanı sunacaktır.

Manuel Karavan Tenteleri ve Otomatik Karavan Tenteleri Arasındaki Farklılıklar

Yerli ve yabancı markalar arasında farklı fiyatlar ve modellere sahip karavan tenteleri bulunmaktadır. Otomatik karavan tenteleri, kolay kurulumuyla zaman kaybettirmez. Karavandan aldığı enerjiyle çalışan otomatik, diğer adıyla elektrikli karavan tenteleri, mekanizmalarında barındırdıkları buton aracılığıyla veya daha üst segmentte yer alan karavan tentelerinde karşılaşabileceğiniz gibi uzaktan kumandayla harekete geçmektedir. Kullanım bakımından oldukça pratik olan bu tenteleri tercih edecekseniz; doğanın kalbinde yaptığınız bir yolculuk sırasında sizi şaşırtmaması için dikkatli hareket etmeli ve elektronik mekanizmanızı titizlikle kullanmalısınız.

Manuel karavan tenteleri ise kısıtlı bir bütçeyle, detaylı planlanmış ekonomik adımlarla karavan yapımına başlandığında pragmatik bir seçenek olmaktadır. Mekanik bir sisteme ihtiyaç duyulmadan, kişilerin kendisinin kurabileceği aparatlara sahip bu tenteler de işlevsel olarak otomatik karavan tenteleriyle aynı özelliklere sahiptir.

Manuel Karavan Tenteleri ve Otomatik Karavan Tenteleri Fiyatları

Karavan tentelerinin fiyatları, yerli ve yabancı markalar arasında olduğu kadar; isteklerinize, karavanınızın ölçülerine, tentenin kumaşına ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre çeşitlilik göstermektedir. Yerli markalar arasında 1.000 – 1.500 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabileceğiniz tenteler olduğu kadar, Thule markasında 12.000 TL’ye sahip olabileceğiniz otomatik karavan tenteleri de bulunmaktadır. Kendini kanıtlamış yerli üreticilerden biri olan Mekik Motors’un Otak Serisi’nde yer alan manuel yan tente modelini de inceleyebilirsiniz.

Karavan Tentesi

Karavan Tentesi

Bu denli geniş bir fiyatlandırmanın olduğu karavan tentelerinin arasından aracınıza uygun seçimi yapabilmek için üreticiler odağında araştırmalar yapmak, kullanıcı deneyimlerinden ve bilgilerinden yararlanmak, sosyal medyada yer alan karavan trendlerini takip etmek sizlere son kararınızı verirken yardımcı olacaktır.

12 Comments

  1. Eski Rota Post author

    Merhabalar, iletişim sayfası üzerinden iletişim bilgilerinizi iletebilir misiniz? Arkadaşlarımız sizin için en uygun tente fiyatlarını verecektir.

  2. Eski Rota Post author

    Merhabalar, iletişim sayfası üzerinden iletişim bilgilerinizi iletebilir misiniz? Arkadaşlarımız sizin için en uygun tente fiyatlarını verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir