Alaçatı Gezilecek Yerler

Her sene yerli, yabancı binlerce turisti ağırlayan Alaçatı’nın güzel bir coğrafyası mevcut. Alaçatı’da rahat bir tatil geçirmek istiyorsanız otelinizi önceden ayarlamalısınız. Zira yoğun talep sonucunda otellerde boş oda bulamayabilirsiniz. Merkeze uzak kalan otellerde kalmak ise sizi rahatsız edebilir fakat oteliniz biraz uzakta olsa, Alaçatı’nın her sokağında farklı bir ayrıntı olduğunu göreceksiniz.

Alaçatı Ne Yenir?

Alaçatı Sokakları

Alaçatı’da fazlasıyla Rum ve Girit mutfağının etkileri görülüyor. Genelde mekanların yemyeşil bahçesi masalara da yansır. Alaçatı’dan bilhassa kahvaltı yapmadan dönmeyin. Restoran, otel gibi yerler misafirlerine doğal bal, peynir, reçel, köy yumurtası, bahçelerden toplanan organik domates ve biberle muhteşem kahvaltı tabakları hazırlıyor.

Alaçatı’nın ünlü taş evleri genelde restoran olarak işletilmekte. Alaçatı’ya gitmek gibi bir düşünceniz varsa Alaçatı’nın bölgesel lezzeti kabak çiçeği dolmasını tatmanızı mutlaka öneriyoruz. Bununla beraber Alaçatı’nın vazgeçilmezleri; kömür ateşinde kumru, balık ve sakız reçeli yemeden dönmeyin.

Alaçatı’da Zaman Nasıl Geçer?

Alaçatı’da otellerin, işletmelerin ve organizatörlerin düzenledikleri etkinliklere katılabilir, su sporlarıya ilgilenebilir, bisiklet turlarına katılabilirsiniz. Bunun dışında pasaport ve vizeniz varsa feribot vasıtasıyla Yunanistan’ın meşhur Sakız Adası’nı ziyaret edebilirsiniz. Yaklaşık 45 dakika sürecek yolun ardından Sakız Adası’nda olabilirsiniz.

Alaçatı’ya gelmişken ünlü antika pazarına da uğrayabilirsiniz, eski dönemlere ait tarih kokulu bir kaç eser alabilir, Alaçatı pazarından alışveriş yapabilirsiniz. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda sevdikleriniz ile doyasıya dolaşın ve Alaçatı’nın keyfini çıkarın.

Alaçatı Plajları

Alaçatı Plajları

Çark Plajı: Alaçatı’nın en ünlü plajıdır. Her yaz binlerce yerli ve yabancı turist Çark Plajı’nı tercih etmektedir. Tertemiz, pırıl pırıl bir denize sahip olan Çark Plajı’nda özellikle yazları pek çok ünlüye rastlayabilirsiniz.

Piyade Plajı: Tıpkı Çark Plajı gibi tertemiz bir denize ve kumsala sahip olan plajın kumlarında uzun yürüyüşler yapmak turistlerin en sevdiği aktivitelerden biridir.

Sole Mare Beach Club: Alaçatı’nın en gözde beachlerinden biri diyebiliriz. Gazetelerin, dergilerin tatil rehberi köşeleri tarafından sürekli ilk 10’da gösterilen Sole Mare Beach Club gündüz muhteşem sahiliyle gece de sınırsız ve sabaha kadar süren eğlencesiyle tüm yerli ve yabancı turistlerin eğlence ihtiyacını karşılıyor.

Babylon Beach Club: Gündüz saatleri sörf yapıp plaj voleybolu oynayıp eğlenirken gece Babylon Beach Club’ta geç saatlere kadar eğlenebilirsiniz. Babylon Beach Club’da eğlence ve coşku 24 saat sürüyor.

Bianco Beach Club: 7/24 eğlencenin bitmediği bir diğer mekan Bianco Beach Club, lezzetli yemekleri, plajdaki eğlenceli ve hareketli atmosferi ve gece Dj performansıyla Bianco Beach Club Alaçatı’da eğlencenin nabzını tutuyor.

Alaçatı Windsurf Paradise: Alaçatı yat limanına yakın olan Windsurf Paradise rüzgar sörfünü öğrenmek isteyenler için sığ deniziyle ideal bir ortam sunuyor. Hiç yüzme bilmeyenlerin de burada rahatlıkla yüzmeyi öğrenebileceği ve hem güneşlenip hem eğlenebileceği bir ortam bulunuyor.

Yumru Koy: Rüzgar sörfü kulüplerinin yer aldığı Yumru Koyun sahil şeridi 1900 metredir. Doğu kıyısının dağ olması, açık deniz korkusunu ortadan kaldırıyor. Alanın üç bir tarafı kara ile çevrili, sadece güney tarafı açıktır. Bu koyda rüzgar sörfünün yanı sıra, kite sörf de yapılmaktadır.

Seaside: 5000 m²’lik kumsala sahip olan Seaside Alaçatı’nın en temiz denizine de sahiptir. Restoranı, kulübü ve konser alanı ile Türkiye’nin en büyük açık hava eğlencelerine ev sahipliği yapar.

Ilıca Plajı: Ilıca Plajı yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen plaj diyebiliriz. 2km lik sahiliyle tüm kalabalığa inat rahatça denize girebileceğiniz, kumsalıyla, deniziyle özel bir yer Ilıca Plajı.

Alaçatı Gece Hayatı

Alaçatı Sokakları

Sahili, muhteşem koyları ve gök mavisi deniziyle misafirlerini büyüleyen Alaçatı, zengin gece hayatıyla da ön plana çıkıyor. Gündüzleri muhteşem güzellik ve duruluktaki plajlarında denize girip sörf yapabilir, taş evlerle donatılmış sokaklarında şehir yaşamının bütün stresini atabilirsiniz.

Alaçatı Gece Hayatı: Eğlence
 • Tektekçi Alaçatı
 • Fly-Inn Beach Club
 • Propaganda Beach & Club Alaçatı
 • Babylon Aya Yorgi
 • Quente Beach Club
 • Paparazzi Beach Club
 • Zio Beach
 • Paradiso Beach
 • Köyün Delisi
Alaçatı Gece Hayatı: Yemek & Eğlence
 • Keyf-i Kadeh Meyhanesi
 • Dutlu Kahve
 • Meyhane Şerefe
 • Fahri Baba
 • Alaçatı Kuytu
 • Balıkçı Niyazi
 • Kapari Bahçe
 • Adı Memiş
 • Ferdi Baba
 • Cin by Göz
 • Leblebili Meyhane

Alaçatı’da modunuza göre tercih edebileceğiniz birçok alternatif mekan mevcut. İsterseniz meyhanede lezzetli yemekler ve fasıl eşliğinde güzel bir gece, ister gece kulübünde sabaha kadar eğlence; kısacası Alaçatı’da geceleriniz en az gündüzleriniz kadar eşsiz geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir